Merak Edilen Sorular

Hizmetlerimizin kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinin

Merak Edilen Sorular ve Cevapları

İhtiyacınız olan cevabı bulamıyor musunuz? Lütfen bizimle iletişime geçin. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız!

Hosting

Hosting Hakkında Merak Ettiğiniz Sorular ve Cevapları

Bir web sitenizin olabilmesi için öncelikle firmaniz.com şeklinde bir domain / alan adı belirlemeniz gerekmektedir. Belirlediğiniz bu ismi (Alan adı) kullanabilmeniz için alan adını kendi adınıza tescil ettirmeniz gerekmektedir. Alan adı tescil servisi bu hizmeti kapsamaktadır. Alan adları satın alınamazlar, asgari bir yıl olmak üzere belirli bir kullanım süresi için tescil edilebilirler . Alan adınızı tescil süresi bitiminde yenilemediğiniz taktirde alan adınızı bir başkası tescil edebilir. Web sitenizi daha sonra oluşturmak istiyorsanız tescil ettirdiğiniz domain için daha sonra da hosting hizmeti satın alabilirsiniz.

Evet, kullandığınız disk alanı konusunda endişe etmenize gerek yok.
Evet, web sitenizin kullandığı trafik konusunda endişe etmenize gerek yok.
Çorum Piar Telekom NetApp depolama üniteleri(SAN) Exabitlerce sığaya ulaşabilmektedir. Depolama teknolojilerinde her zaman en son trendleri uyarlayan Çorum Piar, web hosting müşterilerine ihtiyaçları oranında sığayı kolayca ve sürekli tahsis edebilmektedir.
Evet, web hosting kontrol ve yönetim paneli ile kendi başınıza eposta hesaplarınızı oluşturabilir , ftp şifrenizi değiştirebilir, veritabanınızı yönetebilir , şifre korumalı dizinler yaratabilir ve yedekleme yapabilirsiniz.
Çorum Piar Telekom web hosting sunucuları Beşiktaş Fulya ve Ümraniye Dudulludaki daki veri merkezlerinde bulundurulmaktadır.
Çorum Piar Telekom hosting sistemeri Redhat ve VMWare tabanlı Cloud altyapısı üzerinde barındırılmaktadır. Depolama ve yedekleme çözümü olarak Netapp ürünleri kullanılmaktadır.
Evet, bir web hosting paketi satın aldığınızda Çorum Piar Telekom mühendisleri Wordpress, Joomla ve benzeri diğer hazır içerik yönetimi uygulamalarının tümüne kurulum ve konfigürasyon desteği sağlamaktadır. Yada dilerseniz hazır içerik yönetimi uygulamalanızı tamamen Çorum Piar Telekom mühendislerine kurdurabilir, web sitenizi hazır ve çalışır bir şekilde teslim alabilirsiniz.

SSL Sertifikaları

SSL Hizmeti Hakkında Merak Ettiğiniz Sorular ve Cevapları

Eğer alan adınıza ait satis.alanadiniz.com , secure.alanadiniz.com, bayi.alanadiniz.com ...vb gibi birden çok subdomain için SSL sertifikası almak istiyorsanız , 3 ayrı sertifika yerine tek bir SSL sertifikası kullanabilmenizi sağlar. *.alanadiniz.com şeklinde sınırsız sayıda subdomain için RapidSSL WildCard Sertifikası kullanabilirsiniz.
Hayır, RapidSSL, QuickSSL Premium ve Thawte123 SSL Sertifikaları için bir belge gerekmemektedir. Ancak Diğer SSL sertifikaları için muhtelif belgeler gerekecektir.
Yeşil adres çubuğu sadece EV ibareli sertifikalarda sağlanmaktadır. Yeşil adres çubuğu (EV SSL) sadece IE 7 ve 8, FireFox 3, Opera 9.5, Safari 3.2, Google Chrome 1.0 ve üzeri tarayıcılarında desteklenmektedir. Extended Validation (EV) sertifikaları GeoTrust True Bussiness ID + EV ve Verisign Secure Site + EV ve Thawte markalarında mevcuttur. EV Sertifika alınabilmesi için kuruluşun en az 2 yıldır faaliyette olduğunu gösterir resmi belge sağlaması zorunludur.
Phishing ve diğer kimlik hırsızlığı saldırıları, online bankacılık işlemleri ve online alışveriş yapan internet kullanıcıları arasında giderek büyüyen bir korku haline gelmiştir. EV SSL teknolojisi, “Yeşil Adres Çubuğu” özelliği ile güven olgusunu görselleştirerek, kullanıcılara en üst düzeyde güven sağlar. Kullanıcılar EV SSL kullanan bir web sitesini ziyaret ettiklerinde, tarayıcılarının adres çubuğu yeşil renge döner. Bu görsel uyarı bütün kullanıcılar tarafından kolayca farkedilir. Yeşil adres çubuğu içinde, sertifika sahibi kurumun kimlik bilgileri ve sertifikanın hangi sağlayıcı tarafından temin edildiğide hareketli bir şekilde gösterilir. EV SSL teknolojisi ile kullanıcılarınızı güvenlik konusunda daha kolay bilgilendirilebilir, doğru adreste olup olmadıklarını daha kolay farketmelerini sağlayabilirsiniz. EV SSL Sertifikası derin denetimler sonucu sağlanmaktadır, E-ticaret sitenizde EV SSL kullanarak sektördeki rakiplerinizle aranızdaki farkı belirginleştirebilir, firmanızı ön plana çıkartabilirsiniz.
E-Fatura için özel bir sertifika markası tercih etmenize gerek yok. E-fatua için dilegiğiniz SSL markasını seçebilirsiniz.
Hosting hizmetini firmamızdan aldığınız taktirde, hiç bir işlem yapmanıza gerek yoktur. SSL sertifikanız tarafımızca oluşturulur ve kurulur. Kullanıma hazır halde hizmetinize sunulur.
Tec-Ed Consumer Research tarafından 2008 yılında, 500 kullanıcı üzerinde yapılan bir araştırmaya göre; Kullanıcıların 100% 'ü yeşil adres çubuğunu farkediyor. Kullanıcıların 93%'ü yeşil adres çubuğu olan sitelerden alışveriş yapmayı tercih ediyor. Kullanıcıların 97%'si yeşil adres çubuğu olan yani EV SSL kullanan sitelerde kredi kartını kullanmaktan çekinmiyor. Kullanıcıların 77%'si önceden yeşil adres çubuğu gösteren, ancak daha sonra göstermeyen web sitelerinden alış veriş etmeyeceklerini belirtiyor. Kullanıcıların 98%'i VeriSign markasını biliyor ve güveniyor.
Quick SSL Premium Belge gerektirmeden alınabilecek en itibarlı sertifikadır. Belge gereksinimi olmadığından saatler içinde sertifika teslim edilebilir. Site mührü , yaygın Mobil cihaz desteği ve sigorta kapsamı itibarı ile orta ölçekli e-ticaret uygulamaları için en uygun ve hızlı ürün Quick SSL Premium dur. Quick SSL Premium %99 mobil cihaz uyumludur. PDA, Smatphone, Blackberry gibi mobil cihazlarla web tabanlı olarak eposta iletişimi sağlanan , Microsoft Excange ve OWA gibi webmail uygulamaları için en ekonomik en hızlı çözümdür. QuickSSL Premimum Mobil cihaz tarayıcı desteği Netfront 3.1+ for Nokia; Opera 7+; Palm/Handspring Blazer 2.0+; Microsoft Internet Explorer—Pocket PC 2003+; Microsoft Internet Explorer—Smartphone 2003+; Blackberry 4.0+; and ATT WAP 1.0. olarak sıralanabilir. Quick SSL Premium 2003 yılı ve sonrasında üretilmiş bütün mobil cihazlarda desteklenmektedir.

Copyright © 2002 - 2020 - Çorum Piar İnternet Teknolojileri A.Ş - All Rights Reserved.