Kurumsal Kimlik Tasarımı

Gücünüze Güç Katan Tasarımlar

Kaliteli bir Kurumsal Kimlik çalışması yaptırın işinizi ve prestijinizi yükseltin

Tüm Tiacari işletmeler kurum ve kuruluşlar faydalanabilir.

Kurumsal Kimlik nedir?

 

Kurumsal kimlik olarak vasıflandırılan kavram aslında adından da kolaylıkla anlaşılacağı şeklinde bir firmanın, kurumun, vakfın yahut bu tip başka oluşumların hem şirket içinde hem de şirket haricinde duruşunu, davranışını, imajını temsil eden kavram, kısaca şirketin kimliğidir.

Bir başka deyişle kurumsal kimlik firmanın iç ve dış dünyadan görünen yüzüdür. Kurumsal kimlik firmalarda ortaya çıkabilecek olan kimlik kargaşasını yok eder.
Aynı zamanda iyi tasarlanmış bir kurumsal kimlik firmaların, müşterilerin ya da hitap edilen hedef kitlenin gözünde prestij kazanmalarını, firmaların saygınlığının artmasını sağlar. Ayrıca, etkili ve akılda kalıcı şekilde oluşturulmuş bu kimlikler firmalar tarafından da özümsendiğinde, müşterilerin gözünde firmalara olan itimatı artırarak, firmaların akıllarda daha çok yer etmesine olanak sağlar.
Kurumsal kimlik oluşturma sürecinde firmalar kurumsal kimlik tasarımına özen göstermeli hatta bunun için alanlarında uzman profesyonellerle çalışmalıdırlar.
Çünkü kurumsal kimlik bir nevi kurumun imzası görevini görecektir ve bir kere kullanılmaya başlandıktan ve insanlar oluşturulan bu kurumsal kimlik ile firmaları kafalarında bağdaştırdıktan sonra, firmalar için yine bir kurumsal kimlik oluşturmak çok zor ve zahmetli bir süreç olacaktır.
Peki, Bu ‘Kurumsal Kimlik’ Kavramı Neleri Kapsar? Kurumsal kimliğin bir oldukça ögesi vardır. Bunlardan doğrusu anlatmak gerekirse eğer; firmanın ürettiği ürünler ve bu ürünlerin ambalajları, bina, ofis veya şantiye alanları şeklinde firmaların içinde yer aldıkları çaşama, firmalara ilişik tabelalar ve öteki çeşitli yönlendirme enstrumanları, firmalar tarafından düzenlenen sergiler, fuayeler, fuarlar, firmaların kuruluş içinde ve dışında kullandıkları antetli kağıtlar, zarflar, dosyalar, firma elemanlarına ilişik kartvizitler, bunların yanı sıra firma adına kesilmiş faturalar ve irsaliyelerle tahsilat mektupları, firmaların verdiği sertifikalar, firmalar tarafınca çıkarılan kurumsal yayınlar ve raporlar, firmalara ilişkin kataloglar, reklamlar veya broşürler, ayrıca firmaların eğer var ise bayrakları yahut ajanda, takvim, bloknot benzer biçimde promosyon ürünleri firmanın kurumsal kimliğini oluşturan bazı ögeleridir.
Doğal ki bunun yanında, firmaların web siteleri ya da farklı dijital tanıtım şekilleri de kurumsal kimlik çalışmalarının içinde yer alır. Kurumsal kimlik kavramı görüldüğü üzere, bir firmanın tüm alanlardaki imajıyla ilgilenir. Bu yüzdendir ki firmanın aslen en önemli reklam aracıdır ve oluşturulmasında uzmanlarla çalışılmalı, aslabir ayrıntılar atlanmamalıdır çünkü kurumsal kimlik oluşturulurken vazgeçilmez, olmazsa olmaz olan temel ana kaide, kuruma ilişik hiçbir teferruatın ya da verinin atlanmamasıdır.

...

Başarılı Tasarım

Kurumsal Kalite

Marka Yansıtma

1. Sınıf Baskı

Copyright © 2002 - 2020 - Çorum Piar İnternet Teknolojileri A.Ş - All Rights Reserved.